Burun Açmak İçin Pratik Bir Yöntem

serum_5ccMert’in burun delikleri ufak olduğu için, özellikle soğuk havalarda sık sık tıkanıyor. Bu nedenle, neredeyse doğduğundan beri doktorumuzun tavsiyesiyle aldığımız serum fizyolojik (yani tuzlu suyun eczane versiyonu) evden eksik olmaz.

Mert büyüdükçe, 5 ml tüpler halinde aldığımız bu serumlar artık hem miktar olarak az gelmeye, hem de su yeterli tazyikle çıkmadığı için burun temizliği yaparken verimli olmamaya başladı. Bunun yanında; ortalama 15 adet içeren ambalajlarda satılan serumların yaklaşık 20 TL olan gereksiz fiyatı da cabası.

Çözüm olarak muhteşem ikiliye başvurduk 🙂

1- Serum fizyolojik 250 ml (eczanelerde bulunuyor ve fiyatı 3 TL)

2- Bir adet 5 veya 10 ml’lik şırınga (fiyatı 25 kr)

serum_250cc

Yapmanız gereken, suyu aşağıdaki fotoğrafta gösterdiğim yerden şırınga ile çekerek, iğnesini çıkardıktan sonra bebeğinizin burnuna sıkmak. Böylece daha etkili bir burun temizliğini, 15’te biri fiyatına sağlamış olacaksınız. Bu şekilde alacağınız bir serum, uzun süre ihtiyacınızı gidermeye yetecektir. Şırıngayı belirli aralıklarla değiştirmenizde, hijyen açısından fayda olacağını belirtmekte fayda var.

siringa1 siringa2

Bu yazı Sağlık kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Burun Açmak İçin Pratik Bir Yöntem için 5 cevap

 1. emre der ki:

  süper
  paylaşım

 2. Volkan Sarı der ki:

  Tebrikler kesinlikle cok mantıklı ve fiyat olarakta cok uygun. Tavsiyeniz için teşekkürler

 3. Burak der ki:

  Merhaba tesekkür ederiz paylaşimlariniz için biz de aynı yöntemi kullanıyoruz. Ek olarak açılan serumun bakteri olustugu icın 1 haftadan fazla kullanılmaması gerektiğini söylemişti doktorumuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir